• Slide_1
  • Slide_2
  • Slide_3

Anoda Tytanowa zbiorników ciepłej wody użytkowej 

AQUAKROS AME/AMT

 

 

System ochronny prądowej anody tytanowej składa się z:

  • kontrolera potencjału z diodą ostrzegawczą LED
  • kompletnej prądowej anody tytanowej z pokryciem rdzenia nierozpuszczalną warstwą tlenków metali rzadkich, korka z gwintem R3/4” lub innym, nakrętek przyłączeniowych  i kabli wraz z konektorami. anody2

Anoda Tytanowa AQUAKROS AME/AMT

 

Ważnym aczkolwiek mało używanym parametrem jest zawartość tlenu w wodzie surowej. Czasami zdarza się, że woda jest uboga w tlen. Problem ten występuje zwłaszcza w studniach głębinowych i jest bardzo uciążliwy, ze względu na fakt, że w wodzie takiej dochodzi do  zjawiska, w wyniku którego woda nabiera woni siarkowodoru, a ściślej pachnie jak „zgniłe jaja”. Zjawisko to nasila się wraz z upływem czasu i jest związane bezpośrednio z zużyciem anody magnezowej zainstalowanej w zbiorniku ciepłej wody użytkowej.  Woda z czasem nie nadaje się do użytku, ponieważ woń jest przenoszona z wody na ludzką skórę.  

 

Najskuteczniejszym i najprostszym sposobem eliminacji woni siarkowodoru jest zastosowanie prądowej anody tytanowej. Zastosowanie takiej anody powoduje, że proces wytwarzania siarkowodoru w wodzie zostaje zatrzymany i nieprzyjemny zapach znika. Anoda tytanowa dodatkowo natlenia wodę.

przeciwieństwie do zużywającej się anody magnezowej, prądowa anoda tytanowa pracuje prawie bez ubytku masy dzięki wykonaniu w całości z tytanu i pokryciu części czynnej nierozpuszczalną warstwą tlenków metali rzadkich (MMO – ang. mixed metal oxide) oraz zasilaniu prądowemu ze źródła zewnętrznego. Żywotność anody tytanowej wynosi powyżej 10 lat. To znacznie więcej niż żywotność anody magnezowej wyliczonej na okres około 2 lat.

 

tabela L

Zastosowanie anod tytanowych ze względu na pojemność zbiornika

 

UWAGA.

 Zbiorniki gdzie zastosowano ochronę katodową z rozpływem prądu powyżej 150mA (AME800 i AMT800) muszą być wyposażone w automatyczny system usuwania gazów (tak jak i systemy z anodami magnezowymi). W przypadku zakupu systemów AME800 lub AMT800 prosimy o kontakt z firmą AQUAKROS.
 

Cechy anod tytanowych dostarczanych przez AQUAKROS:

  • pokrycie warstwą tlenków metali rzadkich (MMO) jest trwałe i nierozpuszczalne w wodzie, czas pracy anod wynosi ponad 10 lat
  • standardowy gwint R3/4” do łatwego przyłączenia, trwałe oraz niezawodne uszczelnienie i izolacja elektryczna
  • łatwość w instalacji  i prostota łączenia okablowania do anody
  • powszechnie dostępne korki redukcyjne do większości bojlerów

 

 

 

anody

Domumentacja techniczna do pobrania w zakładce "PLIKI DO POBRANIA"