Anoda Tytanowa zbiorników ciepłej wody użytkowej
AQUAKROS AME/AMT
System ochronny prądowej anody tytanowej składa się z:
- kontrolera potencjału z diodą ostrzegawczą LED
- kompletnej prądowej anody tytanowej z pokryciem rdzenia nierozpuszczalną warstwą tlenków metali rzadkich, korka z gwintem R3/4” lub innym, nakrętek przyłączeniowych i kabli wraz z konektorami.
Anoda Tytanowa AQUAKROS AME/AMT
Ważnym aczkolwiek mało używanym parametrem jest zawartość tlenu w wodzie surowej. Czasami zdarza się, że woda jest uboga w tlen. Problem ten występuje zwłaszcza w studniach głębinowych i jest bardzo uciążliwy, ze względu na fakt, że w wodzie takiej dochodzi do zjawiska, w wyniku którego woda nabiera woni siarkowodoru, a ściślej pachnie jak „zgniłe jaja”. Zjawisko to nasila się wraz z upływem czasu i jest związane bezpośrednio z zużyciem anody magnezowej zainstalowanej w zbiorniku ciepłej wody użytkowej. Woda z czasem nie nadaje się do użytku, ponieważ woń jest przenoszona z wody na ludzką skórę.
Najskuteczniejszym i najprostszym sposobem eliminacji woni siarkowodoru jest zastosowanie prądowej anody tytanowej. Zastosowanie takiej anody powoduje, że proces wytwarzania siarkowodoru w wodzie zostaje zatrzymany i nieprzyjemny zapach znika. Anoda tytanowa dodatkowo natlenia wodę.
W przeciwieństwie do zużywającej się anody magnezowej, prądowa anoda tytanowa pracuje prawie bez ubytku masy dzięki wykonaniu w całości z tytanu i pokryciu części czynnej nierozpuszczalną warstwą tlenków metali rzadkich (MMO – ang. mixed metal oxide) oraz zasilaniu prądowemu ze źródła zewnętrznego. Żywotność anody tytanowej wynosi powyżej 10 lat. To znacznie więcej niż żywotność anody magnezowej wyliczonej na okres około 2 lat.
Zastosowanie anod tytanowych ze względu na pojemność zbiornika
UWAGA.
Cechy anod tytanowych dostarczanych przez AQUAKROS:
- pokrycie warstwą tlenków metali rzadkich (MMO) jest trwałe i nierozpuszczalne w wodzie, czas pracy anod wynosi ponad 10 lat
- standardowy gwint R3/4” do łatwego przyłączenia, trwałe oraz niezawodne uszczelnienie i izolacja elektryczna
- łatwość w instalacji i prostota łączenia okablowania do anody
- powszechnie dostępne korki redukcyjne do większości bojlerów
Domumentacja techniczna do pobrania w zakładce "PLIKI DO POBRANIA"